Preveri katere inštrumente učimo?

Zakaj Glasbena šola Logatec?

Glasbene vrednote plemenitijo človekov odnos do ljudi in sveta

"Ja, zakaj? – Najprej zaradi osnovnega glasbenega znanja; od tod pelje pot v prostranost glasbenih iskanj.

Z vsakim novim šolskim letom se urežejo nove brazde k spoznavanju glasbenih vrednot, ki plemenitijo človekov odnos do ljudi in sveta.

Glasbeno usposabljanje – zlasti mladih – z dejavnim sodelovanjem pri oblikovanju glasbeno kulturne podobe, odpira posebej nadarjenim učencem vrata v spoznavanje nadaljnjega glasbenega bogastva vse tja proti svetu glasbene popolnosti: od bogatenja lastne, okoljske (logaške!) in slovenske pa tja do evropske in svetovne glasbene kulture.

Velja ob tem navesti, da je naša Glasbena šola skoz 45-letno delo izoblikovala svojo dediščino, ki jo prepoznava domače okolje in Slovenija; prek odmevnih dosežkov posamičnih glasbenikov, komornih zasedb, mednarodnih seminarjev pa tudi zadelj vrhunskosti pihalnih in simfoničnih kreacij jo zaznava tudi Evropa in daljni svet.

Moč lepote z neizčrpnostjo glasbenega izrazja vabi v živost umetnosti, ki se nam kar naprej ponuja kot vznemirljivo pomlajena nevesta.«

Marcel Štefančič, častni občan Občine Logatec, dejaven na različnih področjih kulturnega življenja: gledališkem, glasbenem, kinematografskem, literarnem, novinarskem, uredniškem in organizacijskem

Vstop v čudovit svet glasbe

»Učenje inštrumenta in  glasbe človeka oblikuje in zaznamuje. Življenje postane polnejše in lepše. Glasbena šola Logatec vam ponuja odlično možnost, da vstopite v ta čudoviti svet glasbe.«

Marjan Grdadolnik, nekdanji učenec Glasbene šole Logatec, učitelj klarineta v GŠ Logatec, dirigent in ustanovitelj Simfoničnega orkestra Cantabile ter zborovodja Mešanega pevskega zbora Adoramus

Šola s srcem in dušo

»Ni lepšega kot videti nasmejane, navdušene in motivirane učence, ki jim delo v glasbeni šoli predstavlja veselje. In v Logatcu  takšne učence imamo. Ker naša glasbena šola ni le šola, ampak je šola s srcem in dušo. In biti del te čudovite glasbene zgodbe, je res lepo.«

Tanja Žagar, učiteljica klavirja na Glasbeni šoli Logatec, zborovodkinja otroškega pevskega zbora GŠ Logatec in vodilna pevka slovenske zabavne glasbe

Negovanje raziskovalnega duha

Čeprav so minila že več kot štiri desetletja, odkar sem se v tedaj šele nastajajoči (in nekoliko improvizirani) Glasbeni šoli Logatec srečeval s skrivnostmi urejenih zvokov, je odgovor še vedno na dlani – ker je pač šolanje ob pomoči odličnih učiteljev najkrajša in najvarnejša pot do znanja, čeprav zna šolski sistem imeti kdaj tudi svoje pomanjkljivosti.

Ker se mi zdi, da je z glasbo podobno kot z Babilonsko knjižnico, kot jo opisuje J. L. Borges, in zato mnogo znanja ostaja onkraj šolskih okvirov, priporočam ob študiju negovanje raziskovalnega duha.

Rekel bi, da glasba sicer ni čudežna, univerzalna pot, ki bi ustrezala vsakomur. Lahko deluje spodbudno, pa tudi prav nasprotno. A tisti, v katerem zazveni, si bo v njej morda poiskal zvestega prijatelja za vse življenje in – kot že dolgo ugotavljajo raziskovalci – vsakemu življenjskemu obdobju odgovarjajočega »terapevta«.

Glasbeno seganje onkraj »vse modrosti in filozofije« (Beethoven) pa je žal vedno bilo privilegij le peščice izbrancev – in tako bo verjetno tudi ostalo.

Igor Resnik, oblikovalec vidnih sporočil, samozaposleni v kulturi

Glasbena šola s pestrim izobraževalnim programom...

Urniki